Güncel

Kadıköy’de dernek açılışı gerçekleştirildi

İstanbul: Anadolu Yakası Dersimliler Derneği Kadıköy’deki yeni hizmet yerinin açılışı gerçekleştirildi. Dernekte misafirlere yapılan ikramın ardında dernek önünde halaylarla açılış programı başladı.

Dernek adına konuşma yapan Başkan Hüseyin Ali Karaağaç, “Dersimliler Derneği’nin bugünkü görev ve sorumluluklarının çok fazla. Çünkü Dersim her yandan kuşatma altında. Dili, kültürü, inancı yok edilmeye çalışılıyor. Bu noktada derneğimiz üzerine düşen görevleri yerine getirmekte kararlıyız. Ama bunun tek başına yeterli değil, bu konuda dernekte yapılan faaliyetlere katılım göstermek gerekir” dedi.

 

“Dernek, Dersimlilerin direnişini sürdürmelidir”

Partizan’ın da mesaj gönderdiği açılışta Dersimlilerin geçmişten beri zulme boyun eğmedikleri; Seyit Rızalardan, Qopolardan devralınan direniş bayrağını elinden bırakmadığını ve Dersimliler Derneği’nin de bu konuda üzerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getireceğinin inandıklarını vurgulandı. 

Açıklamanın devamında ise; “Bu yıl komünist önder İbrahim Kaypakkaya yoldaşın katledilişinin 40. yılı olmasının yanı sıra Ali Haydar Yıldız, Meral Yakar ve Ahmet Muharrem Çiçek yoldaşların da katledilişlerinin 40. yılıdır” denilerek yapılacak anma etkinliklerine katılım sağlanması gerektiğini vurgulandı.

Açıklama coşkulu bir şekilde karşılandı. Daha sonrasında dernek binasında devam eden açılış halaylarla son buldu.

 

Derneğin yeni hizmet yeri adresi: Rasim paşa Mah. Tayyareci Sami Sok. Demirli İş Merkezi No: 18 Kat: 4 D: 11 Kadıköy/ İstanbul

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu