GüncelManşet

İzmir’de seçimler için toplantı

İzmir: Her bölgede yapılan Partizan seçim toplantıları, Ege Bölgesi olarak İzmir’de gerçekleştirildi.

Katılımın yüksek olduğu toplantı iki bölüme ayrılarak yapıldı. İlk bölümde politik tartışmalar, Partizanın seçim kararı üzerinden yürütüldü. Yapılan tartışmalarda Partizanın aldığı kararın doğru olduğuna dair verimli tartışmalar yapıldı.

 Politik atmosferin bu denli seçimlere dönük olduğu bir ortamda sürece dâhil olmanın önemli olduğu ortaya çıktı. Kitlelere ulaşmak, sistemin krizini derinleştirmek, şovenist algıyı kırmak, Kürt halkının yanında yer almak ve Ortadoğu’daki süreç de göz önüne alındığında hareketin kazanımlarının artacağı belirli bir şekilde konuşuldu. Bu süreçte HDP içerisinde aktif bir rol üstlenilerek Partizan politikalarını her yere taşımanın, kitlelerle buluşturmanın önemli bir noktada durduğu vurgulandı. Çok verimli geçen tartışmalarla beraber kafasında soru işareti olanlarında bu soru işaretlerinin giderildiği söylenebilir.

Partizanın bu süreçle beraber Kürt halkının sadece dışarıdan destekleyicisi değil de Kürt halkının içerisinde yer alarak, örgütlenerek bu yönde bir çizgide ilerlemenin gerekliliği konuşuldu.

İkinci bölüme geçildiğinde seçim sürecinin pratik ayağı tartışıldı. Partizanın bu süreç boyunca ki çalışma tarzı konuşuldu. Komisyonlar usulü bir tarzın daha verimli sonuçlar elde edileceğinden bahsedildi. Kitlerle kurulacak olan dilin öneminden bahsedilirken HDP’nin hangi komisyonlarında yer alınırsa daha çok verimlilik elde edileceği tartışıldı.

Partizan’ın kendi içi bir Ege Bölgesi Merkez Komisyonun oluşturulması kararlaştırıldı ve bu komisyona bağlı bölge komisyonlarının da oluşturulmasına karar verildi. Bu doğrultuda öncelikle her bölgede ki komisyondan en az bir kişinin olması doğrultusunda Merkez Komisyonda yer alacak kişiler belirlendi. Daha sonrasında ise herkesin yaşadığı alanda yer alacağı bölge komisyonları oluşturuldu.

Çok verimli geçen toplantı, bu bölgedeki Partizancıları toparlayıp harekete geçirmesi açısından önemliydi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu