Güncel

İstanbul Üniversitesinde gözaltı

H. Merkezi: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni basan sivil, çevik ve özel timden oluşan polis Öğrenci Kolektifleri, Gençlik Federasyonu ve FKF’li öğrencilerin olduğu 36 öğrenciyi gözaltına aldı.

Sabah saatlerinde kalkanlarla üniversite için barikat kurarak, üniversiteyi ablukaya alan polis, üniversitede adeta OHAL uygulamaya başladı.

 Sendika.org’ta yapılan haberine göre tüm öğrencileri kayda almaya başlayan polis, görüntü almak isteyen öğrencilere saldırdı. Duvarlara anılan afişleri söken polis, yazılamaları boyadı.

Polis, Gençlik Federasyonu üyesi bazı öğrencileri gözaltına aldı. Üniversite öğrencileri tarafından, Çağlayan Adliyesi’ndeki rehin alma eyleminde yargısız infazla katledilen eylemcilerden eski Hukuk Fakültesi öğrencisi Şafak Yayla’yı anan dövizler asılmıştı.

Polis daha sonra Edebiyat Fakültesi’ne giderek, ikisi Öğrenci Kolektifleri’nden dokuzu FKF’den on bir öğrenciyi darp ederek gözaltına aldı.

Polis Eskişehir ve Antalya’da Halk Cephelilere yönelik baskınlar düzenlendi. Baskınlarda toplam 26 kişi gözaltına alındı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu