Emek

ISMACO’da işçilere yoğun baskı!

Kartal: Tuzla’da Deri-İş sendikasına üye oldukları için 18 Aralık’tan bu yana direnişte olan ISMACO işçileri mücadelelerine devam ediyor.

Patronların sendikal mücadeleye olan tahammülsüzlüklerini, muhalif her sese saldırılarını her geçen gün başka bir örnekte görüyoruz.

Sendikaya saygılı olduğunu söyleyen Ismaco patronları sendikal faaliyet yürüten işçileri “performans düşüklüğü” bahane ederek işten çıkardı. İşçiler patronların içerdeki işçileri, ustabaşı vasıtasıyla direniş çadırlarına ve sendikaya  çeşitli şekillerde saldırmaya devam edildiğini belirtti.

Direnişteki direnişçi işçilerden edindiğimiz bilgilere göre direnişin 121. Gününde patronların tahammülsüzlüğü işçilere saldırılarda kendini bulmakta. İşçiler içerdeki arkadaşlarına her fırsatta tehdit edildiğini belirti.

Sendikalı işçilerden Celal Aydın geçtiğimiz günlerde patronların yandaşı ustabaşılar tarafından saldırıya uğradığını, bunu telefonuna çeken Mustafa Taş’a ise kayıtların verilmesi için tehdit edildiğini dile getirerek, bunların sendikanın bildirinin dağıtılmasından hemen sonra olmasının tesadüf olmadığını dile getirdi.

İşçiler yarıca patronun kendi yandaşı olan bazı erkek işçileri çadırı gözlemeye, fotoğraf çekmeye gönderdiklerini amacının kadın işçileri taciz etmek olduğunu dile getirdi.

İşçiler sendikanın bu tavrının çok ikiyüzlüce olduğunu bu yollarla kendilerini yıldıramayacaklarını vurguladı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu