DünyaGüncel

Hindistanlı Maoistlerin muhbirlerin teslim olması için verdiği süre bugün doluyor!

HKP(Maoist), geçtiğimiz hafta Rayagada Bölgesinde Maoistlere karşı faaliyet yürüten muhbirlerin teslim olmaları için 25 Şubat’a kadar süre vermişti.

Hindistan Komünist Partisi(Maoist) iki gün önce bir pankart asarak, polis muhbirlerini 25 Şubat’a kadar teslim olmaya çağırdı. Chandrapur’un Rayagada bölgesinde otobüs duraklarına asılan pankartta, 25 Şubat’a kadar teslim olmayan polis muhbirlerinin, bunu canlarıyla ödeyecekleri belirtilmişti.

Maoistler 20 Şubat’ta da Dimiriguda köyünde astıkları afişlerle polis şefi Abhay ve istihbarat servisi şefi RK Sharma’yı Kandhamal bölgesinde Shankar Patra ve Hemanta Patra’nın öldürülmesinden sorumlu tutuklarını açıkladılar.

Benzin fiyatları düşürülsün, köylülere yönelik yasalar geri çekilsin, kasta yönelik şiddet durdurulsun!

23 Şubat’ta Batı Bengal’de Maoistlerin birçok bölgede afiş yapması polisi harekete geçirmişti. Hem Merkez hem de Eyalet hükümetine yönelik olan afişlerde, hükümetin benzin ve mazot fiyatlarını düşürmesi isteniyor ve köylülerin Yeni Delhi’de protesto ettikleri üç yasa tasarısının derhal geri çekilmesi uyarısında bulunuluyor.

Afişlerde ayrıca yoksul halka yeterli miktarda erzak dağıtılması, kasta yönelik polis zulmünün sonlandırılmasına vurgu yapılan afişleri “ele geçirdiklerini” söyleyen polis yetkilileri konuyla ilgili soruşturma yürüttüklerini açıkladı. (https://www.indiatoday.in/)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu