Manşet

Hey Tekstil işçilerine polis terörü

İstanbul: 449 direnen Hey Tekstil İşçileri bugün (4 Nisan) 1 Mayıs’ta polis’in saldırısı sonucu yaralanan Dilan Alp için Taksim’de eylemdeydi. İşçilerin yürüşüne saldıran kolluk güçleri çok sayıda kişiyi yaraladı.

Taksim’de bir araya gelen Hey Tekstil işçileri, “Marjinal değil işçiyiz, Dilan bizim kızımız” yazılı pankart açtı. İşçiler, “Dilan iyileşecek, direnişimiz kazanacak”, “Direnen işçiyim dilan benim kızım”, “Valinin mumu yatsıya kadar yanar” , Dilan’ın fotoğrafının olduğu altında “Faşist devlet hesap verecek” yazan dövizler taşıyarak ve sloganlarla yürüyüşe geçtiler.

İstiklal Caddesi girişine barikat kuran kolluk güçleri işçilere hiçbir uyarıda bulunmadan coplarla saldırdı. Bunun üzerine oturma eylemi yapmak isteyen işçilere polis tekrardan coplar ve tazyikli su ile saldırdı. İşçiler, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Katil polis defol”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Marjinal değil işçiyiz, Dilan bizim kızımız!” sloganlarıyla polisin saldırısına yanıt verdi. Polis işçileri Gümüşsuyu Caddesine kadar darp etti. İşçiler bir süre ara sokakta slogan attıktan sonra dağıldı.

Saldırıda bilinçli şekilde copların kadınları ve yaşlıları hedef aldığı ve yüzlere vurulduğu dikkat çekti. Saldırı sonucu çok sayıda kişi yaralandı. Öte yandan polis Taksim Meydan’ında panzerlerle bekliyor.

[widgetkit id=80]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu