Güncel

Hereke halkı atık tesisine karşı yürüdü


H. Merkezi: 30 Mart günü, Kocaeli’nin Körfez ilçesi Hereke ve Dilovası ilçesi arasında bulunan Çerkeşli köyüne yapılması planlanan katı atık depolama tesisine karşı Yukarı Hereke Birlik ve Dayanışma Derneği’nin çağrısıyla bir yürüyüş düzenlendi.

Hereke Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalık, ellerindeki pankartlarla sloganlar atarak Hereke içerisinde eylem yaptılar. Hereke halkına Dilovası, Körfez ve İzmit’ten gelenler de destek verdi. Yürüyüş Hereke Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması ile devam etti.

Açıklamada cürufları ve atık bertaraf tesisini istemediklerini belirttin Yukarı Hereke Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Derneği Başkanı Emrah Öztürk, şunları söyledi:

Dilovası, Köseler köyü ve Hereke ekseninde kurulmak istenen, çöp, katı atık bertaraf tesisi yapımına karşı yaptığımız bu yürüyüş yolun başıdır. Böyle bir gerçek karşısında bizlerde kayıtsız kalamazdık. Dernek yönetimim ve Hereke sevdalısı kardeşlerimle yaptığımız toplantıda yürüyüş kararını aldık. Bu çöp arıtma tesisinin bölgemizde yapılmaması için ne gerekiyorsa yapmaya karar verdik. Bu yürüyüşümüz küçük ama bir o kadar güçlü bir adımdır. Yetkililerden ricamız böyle bir tesisinin insan yaşamının olmadığı ücra bir bölgeye yapılmasıdır.”

Basın açıklamasının ardından eylem sloganlar ve zılgıtlar eşliğinde son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu