GüncelManşet

Hasan Ferit Gedik davasında 6 kişiye tahliye

İstanbul: Maltepe Gülsuyu’nda uyuşturucuya karşı yapılan eylem sırasında Hasan Ferit Gedik’i katleden, mahallede de birçok kişiyi yaralayan “Gülsuyu Çetesi” hakkında açılan davanın 7’inci duruşmasında 6 sanık tahliye edildi.

 Dün görülen ve müştekilerin avukatlarının “her müşteki için bir avukat girebilir” kararı ile duruşmaya girmelerinin engellendiği, basının ve izleyicilerin alınmadığı duruşmaya, sadece 22 tutuklu sanık ile 2 tutuksuz sanık ve avukatlarının katılmıştı.

Yaklaşık 14 saat süren duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmasının alınmasının ardından mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Süleyman Tüfekçi, Kinyas Taşhan, Yakup Kutlu, Şafak Velioğlu, Ercan Kütük ve Ahmet Turhan’ın tahliyesine karar verdi. Diğer tutuklu 16 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, sanıklardan tutuksuz sanıklardan Uğur Köroğlu, Bekir Teker ve Vedat Maden hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbirlerinin kaldırılması için müzekkere yazılmasına karar verdi. S avunması alınamayan sanıkların SEGBİS yöntemiyle bir sonraki duruşmada savunma yapmasına karar veren mahkeme, duruşmayı 13 Nisan 2015 tarihine ertelendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu