Dünya

Hamburg’da Taksim eylemlerine devam

Hamburg: Taksim Gezi Parkı’ndan başlayarak ülkenin tüm alanlarına yayılan eylem ve direniş süreci Avrupa genelinde olduğu gibi Hamburg’ta da çeşitli eylemliliklerle desteklenmeye, Avrupa kamuoyunun gündemine taşınmaya devam ediliyor.

7 Haziran Cuma günü Hamburg Taksim Gezi Dayanışma Komitesi tarafından organize edilen bir yürüyüşle “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş” sloganları haykırılmaya devam edildi.

hamburgda taksim eylemleri2İçinde ATİF-Hamburg’un da bulunduğu Komitenin çağrısıyla Merkez Tren istasyonunda toplanan kitle “Sivas-Roboski-Taksim Katil Devlet Hesap Verecek” ortak pankartı ardında yürüyüşe geçti.

Her Yer Direniş, Her Yer Taksim”, “Direne Direne Kazanacağız”, “Taksim Faşizme Mezar Olacak”, “Titre Tayip Çapulcular Geliyor”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Faşizme İsyan Halka hamburgda taksim eylemleri3Önder Partizan” gibi sloganların sık ve coşkulu haykırıldığı yürüyüşe Alman kamuoyunun ilgisi de yoğundu.

Şehrin en caddelerinde geçen yürüyüş kortejinde bilgilendirme konuşmaları da yapılırken bol miktarda bildiri dağıtımı yapıldı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşte ATİF korteji de “Katliam, Cinayet, Faşist Saldırı-İşte Faşist Türk Devletinin Gerçek Resmi” sloganın yer aldığı Almanca pankartla yürüdü.

Yaklaşık iki saat süren yürüyüş Türk Konsolosluğu önünde yapılan konuşmalar ve son olarak Grup Cemre’nin dinletisiyle son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu