Güncel

Halil Serkan Öz toprağa verildi

H. Merkezi: Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun “dilenci, anarşist” diyerek sınıftan kovması sonrası yapılan Öğretmene Saygı Yürüyüşü’nde hayatını kaybeden öğretmen Halil Serkan Öz Yalova’da yapılan büyük sessiz yürüyüşle sonsuzluğa uğurlandı. Öğrencileri, ailesi, sevenleri, meslektaşları, demokratik kitle örgütleri ve çok sayıda eğitim sendikasının katılımıyla öğretmen Öz’ün evinin önünden başlayarak camiye doğru “Sessiz yürüyüş” yapıldı.

Aynı zamanda Öğretmen Öz’ün de üyesi olduğu Eğitim Sen’in çevre illerden çok sayıda şubesi de cenazeye geldi. Daha sonra camiye doğru başlayan “Sessiz yürüyüşte” öğretmen Öz’ün fotoğrafları taşındı. Öz’ün kendisine hakaret eden Vali’nin evinin önünden geçerken, cenaze aracının arkasında yürüyen insanlar “Katil vali Yalova’dan defol!”, “Serkan Hoca Onurumuzdur!” şeklinde slogan attı. Vali’nin evinin önünde ise doğal olarak çevik kuvvet polisi yerleştirildi.

Buna sessiz kalmayacağız”

Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve Yalova Şube Başkanı Fatih Tunç’un da olduğu yürüyüş camiye ulaştı. Cami de kurulan taziye çadırında da ailesi tarafından taziyeler kabul edildi. Cenazeye katılan öğretmen Öz’ün öğrencileri “Bu kabul edilemez bir şey. Ama buna sessiz kalmayacağız, çok üzgünüz ne diyeceğimizi bilemiyoruz” ifadeleriyle tepkilerini ve acılarını dile getirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu