GüncelManşet

Habervaktim.com’dan “şok uyarı”?!

Kartal: Pendik Belediyesi’nin yaklaşık bir yıl önce “Tapu Veriyoruz’’ vaadiyle  Milli Emlak’tan devraldığı parselleri tekrar halka satışını gerçekleştirmek istemesi üzerine  Aydos ve Sülüntepe halkı ERSÜLDER ve Aydos Halk Komitesi bünyesinde örgütlenerek uzun bir zamandan beri barınma hakkı için mücadele veriyor.

Bu mücadele kapsamında geçtiğimiz Pazar günü (5 Nisan) Aydos Mahallesi Muhtarlık önünden Pendik Belediyesi’ne yürüyüş gerçekleştiren halkın barınma hakkı talebi çerçevesinde örgütlenmesi ve mücadele vermesi Habervaktim.com adlı site tarafından “Aydos ve Sülüntepe mahallleleri başta olmak üzere Pendik Belediyesi’ne ait birçok bölgede yaşanan ‘tapu’ sıkıntısı vatandaşı illegal örgütlerin kucağına itiyor” şeklinde haberleştirildi.

5 Nisan günü yapılan kitlesel eylemin öncesinde “Gecekondu halkından şok uyarı” başlığıyla yapılan haberde,  “Yarın (Pazar) Pendik Belediyesi önünde çok büyük bir protesto gösterisi düzenlenecek. AK Partili Pendik Belediyesi’ni protesto edecek olan halkın büyük kesimini ‘mütedeyyin’ Anadolu insanı oluştururken, vatandaşı örgütleyenlerin ise şaşırtıcı şekilde illegal örgüt yandaşları olması dikkat çekiyor” şeklinde ifadeler yer alıyor.

Ayrıca Munzur Çevre Derneği, Partizan ve Kaypakkaya Partizan sitesini de hedef gösteren Habervaktim.com, “Bölgelerden alınan bilgilere göre AK Partili Pendik Belediyesi’nin ‘işbilmezliği’ sebebiyle bölge halkının HDP ve CHP’ye yaklaştığı belirtiliyor. PKK ve DHKP/C yandaşları söz konusu mahallelerdeki halka yıllardır tapu verilmemesini bahane ederek bölgede çok ciddi örgütlenmiş durumdalar” diyerek verilen haklı mücadeleyi “karalamaya” çalıştı.

Haberde “Pendik’in tapusuz mahallelerinde oturan başörtülü teyzelerin, ninelerin, AK Partili belediyeye karşı PKK’lılarca, DHKP/C’lilerce örgütlendiği öne sürülüyor” ifadelerine de yer verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu