Güncel

Gülsuyu halkı direnişin yanında

Gülensu Son Durak’ta “Her yer Taksim her yer direniş, bu daha başlangıç mücadeleye devam” yazılı ve Gülensu-Gülsuyu Halkı imzalı pankartın arkasında toplanan mahalleli halkı buradan yürüyüşe başladı.

Yürüyüş boyunca “Her yer Taksim her yer direniş”, “Gülsuyu uyuma direnişe sahip çık”, “Katil devlet hesap verecek” sloganları atıldı. Güzergah boyunca kapı önünde ve pencerelerinden tava-tencere vurarak eyleme destek veren mahalle halkına saflara katılıp hesap sorma çağrısı yapıldı. Sokak başlarında toplanan halkımız eyleme katılarak yaşan polis terörünü protesto etti.

 

“Bu isyan baskı altına alınmaya çalışılan halkın isyanı”

Kitle katılımın bu defa daha önceki günlere göre az olmasından dolayı Gülsuyu meydanında hazırlanan ses tesisatıyla halka eylem komitesinin hazırladığı ortak metin Partizan temsilcisi tarafından okundu.

Metinde “Taksim Gezi Parkıyla başlayan bu halk isyanın sadece ‘üç beş ağaç’ için yapıldığını söyleyenlere karşı, bu isyanın üç beş ağaç olmadığı yıllardır baskı altına alınmak istenen halkların içinde biriken öfkesinin dışarıya vurumu olduğu” anlatıldı.

Bu isyanın HES’lere karşı direnen köylülerin, taşeronlaştırılan işçilerin, yok sayılan Alevilerin, inkar edilen Kürtlerin, Ermenilerin, sokak ortalarında katledilen kadınların, eşcinsellerin; Dersim’de, Ağrı’da, Zilan’da, Maraş’ta, Çorum’da, Sivas’ta, Gazi’de, Roboski ve Reyhanlı’da katledilen halkların isyanı, Kızıldere’de Mahirlerin, dar ağaçlarında Denizlerin, işkencede katledilen İbrahim Kaypakkaya’ların isyanıdır” denildi.

 

Gülsuyu Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu