Güncel

Grevdeki HDK’lilere polis saldırısı

H. Merkez: PKK’li ve PJAK’lı tutsakların başlattığı açlık grevini sahiplenmek amacıyla Eski Sümerbank önünde açlık grevi eylemi başlatan HDK üyelerine saldıran polis 13 HDK üyesini gözaltına aldı.

HDK üyeleri, PKK’li ve PAJK’lı tutukluların başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi eylemine dikkat çekmek amacıyla 29 Ekim günü Eski Sümerbank önünde açlık grevi başlattı.

Polis, yarın İzmir’de kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını gerekçe göstererek, HDK üyelerinin başlattığı açlık grevi eylemini sonlandırmasını aksi durumda “müdahale” edeceklerini söyledi.

HDK üyeleri ise ne olursa olsun açlık grevi eylemlerini sonuna kadar sürdüreceklerini vurguladı.

Bunun üzerine onlarca sivil polis, çevik kuvvet polisleri ve TOMA araçları eşliğinde HDK’lilerin açlık grevi başlattığı alana gelerek, açlık grevine katılan 13 HDK’liyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan HDK üyeleri, “Yaşasın zindan direnişi”, “Devrimci tutsaklar onurumuz” sloganları atarak, gözaltlıyı protesto etti.

Polis ayrıca HDK üyelerinin açlık grevi eylemi için hazırladığı döviz ve pankartlara da el koydu. Gözaltına alınan HDK üyeleri Bozyaka Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu