Güncel

Gemlik’te Meşaleli Yürüyüş!

Partizan’ın da bileşeni olduğu Gemlik Taksim Dayanışma İnisiyatifi 10 Haziran günü Taşköprüde bir araya gelerek Dereboyu’ndan Gemlik İskele Meydanı’na meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Kitle akşam saat 20:00’de Taşköprü’de toplanarak yaklaşık yarım saat boyunca slogan attı. Daha sonra en önde Gezi Parkıyla başlayan ve ülkenin bütün her yerine sıçrayan direniş içerisinde yaşamını yitiren ” Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ve İrfan Tuna’nın” resimleriyle onları temsilen üç meşale taşındı. Yürüyüş boyunca kitle sık sık “Taksim’de düşene dövüşene bin selam”, “İşbirlikçi AKP halka hesap verecek”, “Her yer Taksim Her Yer Direniş”, , “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz” vb sloganlar atıldı. İskele Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından burada basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklama öncesi Taksim Direnişi’nde hayatını kaybedenler ve Devrim mücadelesinde ölümsüzleşenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra platform adına yapılan açıklamada hükümetin talepleri kabul edene kadar mücadelenin devam edeceği belirtilerek talepler yinelendi. (Gemlik ÖG)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu