Manşet

Gazi Mahallesi’nde çatışmalar devam ediyor

22:58: Gazi Mahallesi’nde haftalardır aralıksız bir şekilde devam eden çatışmalar bugünde devam ediyor. Diğer günlere nazaran bugün Gazi Mahallesi halkı sokaklara yine tencere ve tavaları ile inerken Gazi Mahallesi Muhtarlığı önünde kurulan kürsüde önünde bir araya geldi. Kürsü’den yapılan konuşmalarla giderek kitleselleşen eylemde Pınar Aydınlar’da bir konuşma yaptı. Devletin Alevilere yönelik saldırı polititklarına değinilirken bu saldırılara karşı mücadle edileceği vurgulandı. Eylemde sıklıkla  “Faşizme karşı omuz omuza“, “Her yer Taksim heryer direniş” sloganları atıldı.

Kürsü etkinliğinin olduğu sırada İsmen İnönü Caddesi sonunda mahalle gençleri günlerdir polis saldırılarına karşı savıunma halindeyken bugün saldırıya geçti. karakola ses bombası, havai fişekleri ve taşlarla karakola saldırdı. Karakol önünde bekleyen panzer ve Akreplerler saldırıya geen klluk güçleri ile genler arasında çatışmalar devam ediyor.

 Muhabirimizin verdiği bilgiye göre cadde üzerinde ara ara çatışmalar durulyor gibi olsa da ara sokaklarda şiddetli çatışmalar yaşanmaktadır.

Muhabrimizin verdiği bilgiler doğrultusunda gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu