GüncelManşet

(Foto) Ermeni Soykırımı ve Armenak anması için hazırlıklar başladı

Merkez’de gerçekleştirdiğimiz toplantıda alınan karar ile Nazımiye’de yapacağımız Ermeni Soykırımı ve Armenak Bakır yoldaşın anma etkinliği için hazırlıklara başlamış durumdayız. Katliamlarla, saldırılarla yüzyıllardır karşı karşıya gelen, aşina olan Dersim coğrafyası katliamları lanetleme ve yoldaşımızı bağrımıza basma beyanımıza tepkisiz kalmayarak duyarlılık göstermiştir.

Bizler de halkımızdan aldığımız inanç ve güç ile Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik (YDG) olarak öncelikle 7 Nisan Salı günü Çemişgezek merkezde çalışmaların startını verdik.

Etkinlik dolayısıyla bastığımız bağış kartlarımızı ve çağrı bildirilerimizi dağıtarak kitle ile sohbet ettik. Aynı zamanda gazetemizin son sayısının da dağıtımını gerçekleştirdik. Akabinde kotamızı değiştirerek bildiri, kart, gazetemizi Çemişgezek köylerine ulaştırdık.

 

Çemizgezek’in ardından Xozat ve Ovacık’ta çalışma

Çalışmamızın ikinci gününde (8 Nisan Çarşamba) Xozat merkezde yoğun bir şekilde bildiri, gazete dağıtımı yaptık. Esnaf ziyaretlerinde bulunarak etkinlik çağrımızı yaptık. Araç kalkış saatleri hakkında bilgi verdik.

9 Nisan Perşembe günü de Ovacık’ta zorlu hava koşullarına rağmen istikrarlı bir çalışma yürüterek bildiri, kart dağıtımı ile sohbetlere yer verdiğimiz bir çalışma yürüttük. Çalışmalarımızın bitiminde şaşılmayacağı gibi karakol tarafından durdurularak kimlik kontrolü gibi keyfi uygulamalara da tabi tutulduk.

25 Nisan’a, etkinlik gününe kadar aynı tutum ile devam ettirmeyi planladığımız programca yarın ki çalışma alanımızı Dersim merkez olarak netleştirdik. İç güvenlik paketini tanımaz duruşumuzu elden bırakmadan önümüzdeki tüm takvimsel süreçleri ilişkilendiğimiz kitleye her fırsatta ulaştırarak işletme kararı aldık.

 

[widgetkit id=1131]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu