Güncel

Fevzi Kurtyiğit Dostumuzu Sonsuzluğa Uğurladık…

20.10.12 Cumartesi sabahı, yakalanmış olduğu kanser hastalığına yenik düşen 33 yıllık dernek üyemiz, Partizan dostu Fevzi yoldaşı 22 Ekim Pazartesi günü yüzlerce dostu ve yoldaşının katılımıyla, yapılan tören ile Sivas’ın Şarkışla ilçesi Sivrialan Köyü’ne uğurladık.

36 yıllık Ulm Tohum Kültür Merkezi tarihi süresi içinde Fevzi yoldaşla birlikte 8 dernek üyesi yoldaşımızı uğurladığımız bu zaman diliminde onlar şahsında, demokrasi ve emek cephesinde yitirdiklerimiz şahsında bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan törende Tohum Kültür Merkezi adına söz alan yoldaş Fevzi yoldaşın Ulm Halk Ocağı’ndan Tohum Kültür Merkezi’ne uzanan sürecini kısaca özetledi.

Ölümü bütün insanların yaşayacağını ama esas olanın yaşadığı süre içinde geride güzel izler bırakarak topluma hak ettiği yerde durarak layık olunması gerektiğinin altını çizdi. Fevzi’nin kişiliği, dürüstlüğünü insan olmanın güzel karekterlerini anlatarak “seni 1993 yılında Dersim yürüyüşünde şehit düşen Partizan gerillası Fehiman Bozgurt’un yanına yani aynı köylü olan yoldaşının yanına uğurluyoruz güzel insan” denildi.

Ardından bir dönem Bir Umut Spor Kulübü’nün de başkanlığını yapmış olmasından dolayı kulüp adına yapılan konuşmanın ardından kızı söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Daha sonra ailesinin isteği doğrultusunda Türkçe okunan helallik duasının ardından ATİK-ATİF bayrağının üzerinde olduğu tabutun içinde sevdiklerinin son dokunuşları ile tören son buldu.

Törende İşçi Gençlik Derneği, Demokratik Kültür Merkezi başsağlığı mesajlarını ilettiler. Yine ATİK, ATİF ve Özgür Gelecek adına başsağlığı dilekleri iletildi.

(Ulm ÖG)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu