Emek

“Fakirlikte eşitlendik”

H. Merkezi: Bugün (20 Şubat) Bostancı Vergi Dairesi Kompleksi önünde bir araya gelen Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi işçiler kamuda ücret adaletinin sağlanması talebiyle bir açıklama yaptılar.

BES İstanbul 3 No’lu Şube üyeleri Bostancı Vergi Dairesi Kompleksi’nde bugün basın açıklaması yaptı.

Kamuda ücret adaletinin sağlanmasını isteyen emekçiler basın açıklamasında “Sözleşmeli Köle Olmayacağız”, “Eşit İşe Eşit Ücret”, “Ücrette Adalet İstiyoruz” sloganlarını attı.
Basın açıklamasını kitle adına BES İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Salih Aksoy yaptı.

AKP hükümetinin, 2012 yılında ardı ardına 35 Kanun Hükmünde Kararname yayımladığını hatırlatan Aksoy; bunlar içerisinde özellikle 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile iş yaşamında “eşit işe eşit ücret” olacağı propagandası yapıldığını ancak bu kararnamenin eşitsizliği derinleştirdiğini vurguladı.

 

“Onlar zenginlikte, biz fakirlikte eşitlendik”

Eşit işe eşit ücret için 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan düzenlemenin özeti; daire başkanı ve üstü memurlar ile merkez kadrodaki uzmanlar zenginlikte, şube müdürü ve altı kadrodaki memurlar ise fakirlikte eşitlendiler” diyerek söz konusu düzenlemeye tepki gösteren Aksoy, KESK’e yönelik gözaltı ve baskın saldırılarını da protesto etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu