Manşet

Erzingan’da gerginlik devam ediyor

Erzingan: Erzingan’da gerginlik devam ediyor. Birçok ilde olduğu gibi Erzingan’da da Gezi Parkı eylemleri için yapılan basın açıklamalarına polis saldırmış ve yapılan birçok eylem terörize edilmiştir.

En son yapılan eylemde polis saldırısı ile şehirde çatışma başlamış ve çevre illerden takviye ekipler çağrılarak şehir ablukaya alınmıştır. Aynı zamanda Valilik tarafından yapılan açıklama ile Partizan okurları hedef gösterilmiştir.

 

Partizan okurlarına yönelik tacizler devam ediyor

Yapılan saldırılarda bir Partizan okuru işkence ile gözaltına alınması üzerine Partizan’ın çağrısı ile Cumhuriyet Mahallesi Cemevi önünde Erzincan Halk İnisiyatifi olarak 6 Haziran günü saat 15.30’da bir basın açıklaması gerçekleştirilmiştir.

Yapılan basın açıklamasında son dönem devlet terörüne değinilmiş ve Erzingan’da cemevine yapılan gaz bombalı saldırı ve işkence ile yapılan gözaltılara değinilmiştir. Aynı zamanda Cumhuriyet Mahallesi üzerindeki polis ablukasının kaldırılmasına değinilmiş ve oturma eylemi gerçekleştirilmiştir.

Şehirde valiliğin ve yerel gazetelerin yaptığı açıklamalar doğrultusunda Partizan ve YDG okurları hedef gösterilmiştir. Aynı zamanda polislerin sürekli Partizan ve YDG okurlarını takip ederek taciz etmektedir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu