GüncelManşet

Emekçi mahalleler ayakta

Gazi Mahallesi:

21. 35 Gün boyu Adli Tıp kurumu önünde gerçekleştirilen gözaltılar ve devamında cenazelerin Gazi Mahallesi’ne getirilmesinin engellenmesi üzerine emekçi semtlerde kitle ile kolluk güçleri arasında çatışma çıktı. Gazi Mahallesi’nde saat 18.10 itibari ile kitlenin toplanmasına zin vermeyen kolluk güçleri Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi’ni gaza boğdu. Burada barikatlar kurarak çatışan kitle kolluk güçlerine taşlarla karşılık verirken TOMA ve Akrep türü zırhlı araçlara Molotofkokteylilerle saldırı gerçekleştirildi.

Gazi Mahallesi Kemerburgaz yolu üzerinde ise çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ediyor. Polisin saldırılarına karşı militanlar uzun namlulu silahlar ve molotofkokteylileri ile saldırı gerçekleştiriyorlar. Gazi Mahallesi’nin ara sokaklarında kurulan barikatlar polisin görüş mesafesini engellemek için militanlar tarafından ateşe verildi. Bölgede bulunan muhabirimiz haberleri aktarmaya devam ediyor.

1 Mayıs Mahallesi:

21:35: An itibari ile 3001 caddesini trafiğe DHKP/C militanları barikatlar kurdular. Sloganlar atan ve şehitlerinin hesabını soracağını haykıran militanlar mahalle halkı saflara çağırıyorlar.   

Sarıgazi:

22.13: Sarıgazi’de gözaltına alınanların bilgileri gelmeye başladı. Gözaltına alınan ve elimize ulaşan isimler şöyle: Merve Tokgöz Halkevleri üyesi, Ceren Güler Halkevleri üyesi, Doğancan Şencen DHF üyesi. Gözaltında olan ve isimleri öğrenilemeyen 9 kişi daha bulunuyor. Sarıgazi Dayanışması gözaltına alınanların bırakılmaması halinde yürüyüş gerçekleştireceğini açıkladı. 

21.00: Saat 21.00 sıralarında kolluk güçleri Sarıgazi Halklar Derneği’ne yönelik bir saldırı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen saldırda 17 kişi gözaltına alındı. gözaltılar arasında DHF ve Halkevleri üyeleri de bulunuyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu