Güncel

Elif Sultan Kalsen Dersim’de defnedildi.

Dersim: İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yönelik silahllı eylem yapan DHKP-C militanı Elif Sultan Kalsen’in cenazesi dün akşam Dersim’e getirildi. Yoldaşları ve ailesi tarafından Dersim’e getirilen cenaze toprağa verildi.
Dün sabah saatlerinde cenaze töreninin yapıldığı cemevinde toplanan kitle Elif’i son yolculuğuna uğurladı. Partizan’ın da aralarında olduğu bir çok kitle örgütü de sabah cemevine gelerek çelenk bıraktılar. Sık sık “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Kahramanlar ölmez halk yenilmez”, “Elif Sullta’nın hesabını soracağız” sloganlarını atan kitle; bir dakikalık saygı duruşundan sonra alkışlarla cenaze arabasını takip ederek konvoy şeklinde Elif’in köyü olan Kopuzlar Köyünün Pulluçayır mezrasına doğru yola çıktı.
Bir çok noktayı saran aker ve polis cenaze köyünü de ablukaya almıştı. Kitlenin araçlarla mezraya girişini engelleyen asker ve polis kimlik kontrolü yapmaya çalıştı. Kimlik köntrolüne tepki gösteren kitleye karşı asker ve polis geri adım atarak kimlik kontrolünden vazgeçti.
2000 yılında fedai eylemi gerçekleştiren kardeşi Fidan Kalşen’in mezarının yanına sloganlarla Elif’i defneden kitle daha sonra cemevinde verilen cenaze yemeğine gitti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu