Güncel

Eğitim-Sen Yusuf Demir’in serbest bırakılmasını istedi!

İstanbul: Eğitim-Sen 7 no’lu şube, işyeri temsilcisi aynı zamanda Özgür Gelecek gazetesi okuru Yusuf Demirin bir an önce serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Bugün saat 11.00’de Eğitim-Sen 7 no’lu şubede yapılan basın açıklamasında ilk sözü şube başkanı Emin Ekinci aldı.  Ekinci, KESK’e yönelik operasyonlara tepki göstererek Yusuf Demir’in 16 Ekim günü gözaltına alınarak tutuklandığını hatırlattı. Ekinci şöyle konuştu: “…arkadaşımızın tutuklandığı gün bir çocuğu dünyaya gelmiştir. Böylece anneleri veya babaları hapiste olan binlerce çocuğa biri daha eklenmiştir. Yusuf Demir, öğretmenlik mesleğini ve sendikal görevini yerine getirirken yan yana durduğumuz aktif bir üyemizdir. Arkadaşımız daha önce Tunceli şubemizde yöneticilik yaparken de benzer baskılarla karşılaşmıştır. Yusuf Demir, gözaltına alındıktan sonra hakkında basına sızdırılan kirli bilgilerle haksız ve ağır bir şekilde suçlanmış, hakkında yapılan haberlerle gerek kendisi gerekse üyesi bulunduğu sendikamız hakkında kuşkular yaratılmaya çalışılmıştır. Yapılan bu amaçlı ve düzmece haberlerle en temel hukuk ilkesi olan Masumiyet İlkesi de bilinçli bir şekilde ayaklar altına alınmaktadır

Ekinci, Yusuf Demir’in haksızlığa karşı mücadele eden, hak arama mücadelesinde aktif olan sosyalist kimliği ile tanınan bir insan olduğuna dikkat çekti. Yusuf Demir’in annesi Kumru Demir de “ oğlum suçsuzdur. Derhal serbest bırakılmasını istiyorum” sözleriyle gözaltıya tepki gösterdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu