Güncel

Eğitim emekçileri: “Yalova valisi istifa et”

İstanbul: Yalova Valisi tarafından “dilenci, anarşist” vb kavramlarla odasından kovulan ve ardından “öğretmene saygı” yürüyüşünde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Halil Serkan Öz için Eğitim-Sen Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Eğitim-Sen İstanbul Şubeleri “Acımız büyük, öfkemiz de! Yalova Valisi istifa et!” yazılı pankart açan kitle “Halil Serkan Öz onurumuzdur!”, “Yalova valisi istifa et!”, “Baskılar bizi yıldıramaz!” vb sloganlar haykırdı. Eylemde Eğitim Sen 3 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Tosun yaptı.

Tosun, en temel sendikal hakkını kullandığı için aşağılanan ve hakarete maruz kalan Halil Serkan Öz’ün yaşadıklarına dikkat çekerek şunları ifade etti: “Eğitim emekçilerini her fırsatta itibarsızlaştıran, hakkını arıyor diye sokak ortasında polise dövdüren, gazlayan, çocukların ve gençlerin ufkunu açıyor diyerek bizleri cezalandıran AKP ise bu cinayetin diğer sorumlusudur” dedi.

“Hiç kimsenin ve Vali’nin kuşkusu olmasın ki üyemizin yaşamını yitirmesine sebep olanların peşini asla bırakmayacak, tüm eğitim ve bilim emekçileri ile birlikte hepimizi acıya boğan bu olayın sorumluları hesap verene kadar örgütlü gücümüz ve kararlılığımızla mücadelemizi yükselteceğiz!” diyen Tosun, pazartesi bir saatlik iş bırakacaklarını belirtti.

Tosun, bir hafta boyunca eylemlerle Halil Serkan Öz’ü anmaya devam edecekleri dile getirerek açıklamasını sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu