Emek

“Doğru Bildiğimiz Yolda Yürümeye Devam Edeceğiz!”

İzmir: Son süreçte ÇHD ve Sendikalara yönelik düzenlenen operasyonlardan kaynaklı olarak yapılan ve ÇHD, KESK, DİSK ve İHD tarafından örgütlenen Cuma akşamı eylemlerine bu hafta da devam edildi.

Saat 18.00’da YKM önünde başlayan eylem Sümerbank önüne kadar yürünerek, burada basın metninin okunması ile sonlandırıldı.

“Hukuksuzca tutuklanan arkadaşlarımız serbest bırakılsın! Adalet istiyoruz” pankartının açıldığı eylemde; tutuklamaları protesto eden dövizler de taşındı.

Sümerbank önünde okunan basın metninde; son olarak Genel-İş ve Liman-iş sendikalarına yapılan operasyonlar değerlendirilerek, devletin sendikaları itibarsızlaştırmaya çalıştığı vurgulandı.

“Bir kez daha ilan ediyoruz. Sendikaları ve DKÖ’leri itibarsızlaştırmaya, üyelerini “terörist” olarak damgalamaya, sindirmeye çalışan devlet bizi yıldıramayacaktır. AKP iktidarı şunu bilmelidir. Sendikalarımızı, derneklerimizi ve düşüncelerimizi savunmaya devam edeceğiz. Devletin baskı, gözaltı ve cezalandırma politikaları bu tavrımızı değiştiremeyecektir.” İfadelerine yer verilen basın açıklaması, atılan sloganların ardından sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu