Güncel

Devrimci tutsaklara müebbet

Bir ülkede anayasanın varolması toplumun değil devlet düzeninin yıkılmaması içindir. Bu hukuk anlayışı insanları susturmak ve itaat etmeye zorlamak,ayaklanmaları bastırmak,karşı gelmeyi engellemek için kurulmuştur. Ülkenin dört bir yanında uyuşturu ticareti, fuhuş ve gasp gibi her türlü devlet örgütlenmeleri artıyor. Bu konular üzerinden devam eden davalar ise zaman aşımına uğratılıyor.

Anıları ve mücadelesiyle kavgamızda yaşayan Suzan Zengin yoldaşın gerekçe gösterilmeyerek tutsak edildiği ve hapishane de hastalıkları tedavi edilmeyerek katledildiği bir süreci yaşadık. Suzan yoldaşımızın da dahil olduğu davanın sonucu bugün belli oldu.

Davadan tutuklu bulunan Engin Bulut, Hüseyin Polat, Mehmet Pekcan, isimli özgür gelecek okurlarına müebbet artı 15’er yıl ve Gökhan Sarıtoprak’a 13 yıl hapis 3.300tl para cezası verildi. Ayrıca Cihan Şahin’e örgüt üyeliğinden 7 yıl hüküm verildi. Yargı sistemini oldukça iyi kullandığı bu süreçte çeşitli yargı paketleri ile sergilenen demokrasi sahnesi faşizmin özünü taşıyor. Bu dava sonucu gösteriyor ki devletin özellikle 4 yargı paketi içinde ifade ettiği “düşünce ve ifade özgürlüğü” düşünce ve ifade katliamında ibarettir.

Gülsuyu’ndan bir Özgür Gelecek okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu