GüncelManşet

Dersim’de seçim toplantısı

Dersim: Seçim sürecinin yaklaşması ile beraber çalışmalarımız da sürece paralel bir şekilde gelişecektir- gelişmektedir. Ve bu çalışma perspektifinin oluşturulması, sağlam bir zemine oturtulması için de fikirlerin tanışıklığının sağlanması; politik açlıkların toplantılar , tartışmalar ile doyurulması gerekmektedir. Ve bahsini ettiğimiz bu durumun somut bir karşılığı olarak Erzingan’dan, Elaziz’dan, Amed’den, Merdin’den ve Dersim ilçelerinden katılımın yapıldığı ihtiyaca cevap bir toplantı alındı.

Öncelikli olarak  HDP’yi destekleme nedenlerimiz üzerine tartışmalar yürütüldü. Seçim tavrımızı alan özgüllerine göre uyarladığımız da ise çeşitli kültürel, toplumsal değerlere göre değişen sorunların olduğu ve devlet sisteminin her bölgeye ayrı bir saldırganlık politikası ile yıprattığı gerçeği ile yüzleştik. Buna karşılık olarak da seçim tavrımızı öncelikli olarak kendimizin benimsemesi akabinde her alandan doğru sorunlara göre farklı işleyerek kitleyi örgütleme onlara alternatif olabilmenin önemi vurgulandı. İşe kendimizi örgütleyerek başlayacağımız bu süreçte yakalayacağımız ivmeyi devrime kanalize etme noktası da çalışmalarımızdaki yönelimlerimizden biri olarak aktarıldı. Bunların yanı sıra bir çok konu üzerine yürütülen ve ortaya koyulan sağlıklı öneriler ile çalışmalarımızın startını vermiş bulunmaktayız. Ve esasen oy toplamaktan, kurum siyaseti yapmaktan öte devrimci tavrımız ile tarihimizin, siyasetimizin sağlam halktan yana duruşunu bu seçimlerde de gösterebilmek oldu.

Toplantı da alınan kararlar doğrultusunda her ilden temsilcilerin olduğu yürütme komisyonu oluşturuldu. Bu yürütme komisyonu belli aralıklar ile bir araya gelmesi kararı da alındı. (Dersim Partizan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu