Güncel

Dersimde Baraj İstemiyoruz

Dersim: Egemenlerin Dersime dönük saldırıları tüm hızıyla devam ediyor.  Dersimi “ıslah” adı altında tarih boyunca birçok saldırı yöntemine başvuruldu. Bu saldırılarından biri ise Dersim’de yapılması düşünülen barajlarla bölgeyi insansızlaştırmak ve coğrafyada bulunan bu “çıbanı” temizlemektir.

Dersimde yapılan ve yapılması düşünülen birçok baraj çalışmalarına karşı bir eylem örgütlendi. Eyleme DKÖ’ler ve binlerce kişi katıldı.

Eylem kitlenin 2 Aralık günü saat 12.30 da Seyit Rıza Parkı önünde toplanmasıyla başladı ve  Dersim’de yapımı düşünülen baraj noktasına yürüyüşü ile devam etti.

Binlerce kişi “munzurda baraj istemiyoruz” sloganını haykırarak baraj yapımının düşünüldüğü noktaya yürüdü. Barajın yapımının düşünüldüğü noktaya kadar Munzur Çayı’nı sembolize eden 100 metrelik mavi branda taşındı. Yapılan eylemde eylem tertip komitesi adına bir konuşma yapılmasının ardından ise HDK adına bir konuşma yapıldı.

Daha sonra ise Kamer Genç’e söz hakkı verildi ancak eyleme katılan kitlenin hemen hemen tamamının yuhalamaları ve tepkisi ile karşılaştı.

Ve kitle Kamer Genç’in konuşmasını dinlemeyerek alandan ayrıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu