Emek

Darkmen patronu gazetemize dava açmaya hazırlanıyor

3 Kasım Cumartesi günü gazetemizi ziyaret eden Darkmen işçilerinin bu ziyareti ve elbette ki yürüttükleri direniş Darkmen patronunu rahatsız etti.

3 Kasım günü gazetemizi ziyaret eden Darkmen işçileri ile direnişe, tekstil işçilerinin sorunlarına ve güncel sürece dair konuşmuştuk. Yapılan bu ziyareti sitemizde yayımlamıştık. Bu durumdan rahatsız olan Darkmen patronu gazetemize “Şirketin manevi şahsiyetine, ticari itibarına ve marka haklarına zarar verdiği” safsatasıyla dava açmaya hazırlanıyor.

E-mail yoluyla bilgilendiğimiz ve Darkmen şirketinin avukatı tarafından gönderilen e-mail ise şöyle;

Sayın Yetkili,

İnternet sitenizin http://www.ozgurgelecek.net/index.php/emek-haberleri/2981-darkmen-icileri-bueromuzu-ziyaret-etti.htmllinkinde “Darkmen İşçileri Büromuzu Ziyaret Etti” başlığıyla yer alan haber, müvekkilimiz Şirketin manevi şahsiyetine, ticari itibarına ve marka haklarına zarar vermektedir.

5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun’un 9. maddesi gereğince, müvekkil Şirketi maddi ve manevi zarara uğratan ve gerçek dışı iddialar içeren içeriklerin iki (2) gün içerisinde kaldırılmasını talep eder, aksi takdirde gerekli yasal yollara başvurulacağını ihtaren bildiririz.

Darkmen Tekstil Turizm İnşaat San. ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Vekili

Av. Yasemin Yurttaş

Devrimci basının; gerçekleri yazmasından, direnen emekçi halkın yanında olmasından, halkın ve haklının sesi, soluğu olmasından, egemen sınıflar hep korkmuş ve hep saldırmıştır. Devrimci basın geleneğinin yılmaz kalelerinden olan gazetemiz Özgür Gelecek’e bugün Darkmen şirketinin saldırması da bundandır.  Darkmen şirketi ve temsil ettiği sınıf korkmakta haklıdır. Çünkü gazetemiz Özgür gelecek ’in direnen işçilerle, geniş emekçi yığınlarla  ilişkisi onların korkutacak niteliktedir.

Özgür gelecek Darkmen şirketinin iddia ettiğinin aksine gerçekleri yazmıştır ve yazacaktır. Konu özgülünde Darkmen işçileriyle görüşmelerimizde açığa çıkan ve işçilerin ifade ettiği “özgür gelecek doğruları yazmıştır”,” yalan söyleyen ve dava açılmayı hak eden Darkmen patronudur”, “bize saldıran üzerimize araba süren yine Darkmen patronudur”vb. söylemler Darkmen şirketinin iddiasını çürütmektedir.

Darkmen şirketin dava açmaya hazırlandığı haberimiz için tıklayınız: http://ozgurgelecek10.net/index.php/emek-haberleri/2981-darkmen-icileri-bueromuzu-ziyaret-etti.html

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu