Güncel

DAİŞ Suriye’de 44 Arap Alevi’sini katletti

H.Merkezi: Emperyalistler ve onların yerl, uşakları tarafından semirtilerek büyütülen DAİŞ bölgede etnik katliam gerçekleştirmeye devam ediyor. Özellikle alevi ve diğer inanç ve milliyetlere yönelik en acımasız katliamlar gerçekleştiren DAİŞ bugün Suriye’nin Hama kentine bağlı Mabuja’ya baskın düzenleyerek en az 40 kişiyi katletti. Mabuja köyünde ağırlıklı olarak Aleviler, Hıristiyanlar ve İsmaililer yaşamaktadır.

Suriye Devlet Televizyonu’nda yayımlanan haberde IŞİD’in katliamı sonrası Mabuja köyünde yaşamını yitirenlerin sayısı 44. AFP’nin haberine göre ise katledilenler arasında 2 de çocuk bulunuyor. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), IŞİD’in katlettiği kişileri yaktığını, kafalarını kestiğini ve üzerlerine ateş ettiğini açıkladı.

Katliamdan kaçabilen köylüler, Mabuja’ya yakın Sabbura’ya sığındılar.

Öte yandan DAİŞ’in Şam’da bulunan Filistin mülteci kampına da saldırdığı gelen bilgiler arasında. Yermuk kampına sabah saatlerinde saldırı gerçekleştirdi. Şam’daki Filistin Kurtuluş Örgütü yetkilisi Enver Abdülhadi, örgütün, kampın büyük bir kısmını ele geçirdiğini açıkladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan  Abdülhadi, “IŞİD militanları Yermuk’a bu sabah saldırı başlattı ve kampın büyük çoğunluğunu ele geçirdi” dedi ve çatışmaların devam ettiğini belirti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu