Gençlik

Çukurova Alt Divan Toplantısı gerçekleştirildi

H. Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik’in geçmiş süreç değerlendirmesi ve gelecek süreç planlaması için düzenli olarak gerçekleştirdiği merkezi divan toplantısı 4-5 Nisan’da Ankara’da gerçekleşecek. Yapılacak olan merkezi divan toplantısı öncesi yerellerde yapılan alt divan toplantılarının bir diğeri de Çukurova bölgesinde gerçekleşti. Yapılan toplantıyla ilgili YDG’nin yayınladığı haber şu şekilde:

“YDG Merkezi divan toplantımız yaklaşırken bizde Çukurova alanında bir alt divan toplantısı düzenledik. Toplantımızı iki ana başlık üzerinden yürüttük:

-Geçmiş süreç değerlendirmesi

-Seçimler ve önümüzdeki süreç

Geçmiş divan toplantımızdan bu yana olan tüm faaliyetimizi değerlendirdik. Eksik kaldığımız konularda önümüze dair bir yol çizerek bunları aşmak üzerinde tartışmalar yürüttük. Yaptığımız eylemler üzerinden değerlendirmeler yaparak alt divanımızın ilk bölümünü sonlandırmış olduk.

Seçimler konusunda daha çok işin teknik kısmı üzerine tartışmalar ve önerilerde bulunduk. Nasıl bir faaliyet yürüterek seçimlerin öznesi, örgütleyicisi olabiliriz diyerekten kapsamlı tartışmalar yürüttük. Önümüzdeki sürecin yoğunluğundan dolayı daha planlı kolektif bir şekilde hareket etmek üzerine konuşmalar yapıldı ve önümüzdeki önemli gündemleri şimdiden örgütleyebilmek adına önerilerde bulunuldu.

Geniş YDG kitlesi olarak aldığımız alt divanımız böylece sona erdi.

Mersin YDG”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu