GüncelManşet

CHP’li yöneticinin Ermeni aday tahammülsüzlüğü!

İstanbul: CHP’nin gösterdiği Ermeni adayı Selina Özuzun Doğan’ın, “Ermeni soykırımı” propagandası yaptığını gerekçe göstererek adaylıktan çekilmesini isteyen CHP Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Barış Tınay, “Burası AGOS gazetesi değil, Cumhuriyet Halk Partisi’dir” ifadelerini kullandı.
CHP Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Barış Tınay, CHP’nin İstanbul 2’inci bölge ilk sıradan gösterdiği Ermeni adayı Selina Özuzun Doğan’ın, “Ermeni soykırımı” propagandası yaptığını gerekçe göstererek adaylıktan çekilmesini istedi. Tınay, resmi Twitter adresinden yaptığı açıklamada Doğan’ın adaylığına ilişkin açıklamada,AGOS gazetesini de hedef gösteren Tınay,” Selina Doğan’ın basına yansıyan soykırım sözleri ile ilgili açıklama yapması, bu sözleri kullanmadıysa da tekzip yayınlaması gerekmektedir. Bir açıklama veya tekzip gelmediği takdirde, Selina Doğan’ın vekillikten çekilmesi yönünde çağrımız ve de yoğun bir çabamız olacaktır.Seçimlere yaklaşırken partimize zarar vermek istemiyoruz. 
Lakin bu konuda sessiz kalmamız, açıklamaları sineye çekmemiz beklenmemelidir. Herkes haddini ve siyaset yaptığı yeri bilecektir. 
Burası AGOS gazetesi değil, Cumhuriyet Halk Partisi’dir” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu