Güncel

“Çeteler Halka Hesap Verecek”

Gülensu Mahallesi’nde artan çeteleşme ve halka karşı yapılan saldırılara 13 Nisan günü akşam 20.00’de bir yenisi daha eklendi.

Gülensu Mahallesi’nin Dinler Sokak’ta aksam saatlerinde mahalle halkına bir taksi içinde dört kişi oldukları bilinen kişilerce satırlı silahlı bir şekilde saldırı gerçekleşti. Saldırıda hakaret ve tehdit savuran çeteler mahallede korku yaratmak istediler.

Gülsuyu Mahallesi’nde aksam saat 19.30’da çeteleşme ile ilgili halk toplantısı yapıldığı esnada bu olayın olması nedeniyle toplantı ertelenip mahalle halkıyla birlikte olayın yaşandığı yere çeteleşme karşıtı sloganlar atılarak gidildi.

   Saldıra uğrayan mahalleli den bilgi alındığı esnada kalabalığın içine giren çeteler bizimi bekliyorsunuz” diyerek mahalle halkı ve devrimcilerin üzerine arabayı sürerek kaçmaya çalıştı. O esnada ellerindeki demirlerle arabaya saldıran mahalleli ve devrimciler arabaya hasar verdiler. “Bizimi bekliyorsunuz” diyen çete artıklarının arabalarıyla kaçmasının ardından slogan ve ajitasyonlarla mahalle halkına örgütlü duruşun getirdiği olumlu pratik ajitasyonla anlatıldı. Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvetin yenemeyeceğini yapılan saldırıya karşılık verilerek gösterilmiş anlatılmıştır.

Gülsuyu Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu