Güncel

“Çapulcuların intikam” eylemleri devam ediyor!

Bursa: Taksim direnişine, Bursa’da da mahallelerde, semtlerde ilçelerde ve kent merkezinde destek eylemler yayılarak devam ediyor.

8-Haziran günü teleferik semtinde devrimci ilerici kurumların çağırısı ile toplanan halk “Her Yer Taksim Her Yer Direniş” pankartı ile heykele bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş güzergâhında halk tencere tava alkış ve sloganlarla bir kısmı evlerin balkonlarında bir kısmı da yürüyüşe katılarak destek verdi.

Teleferikte heykele gelen kitle, daha önce ulusalcıların çağırısı ile buradan bekleyen kitleyle buluştu. Her iki kitlenin buluşması ile beş bini askın kitle oluştu. Heykel caddesi trafiğe kapatıldı. Ulusalcıların bazı ırkçı slogan ve marslar söylemine karşı, devrimcilerde ortak Taksim direnisin ruhuna uğun sloganlar haykırmaya çalıştı. Eylem saat 12 kadar devam etti.

İkinci eylemde 9 Haziran günü KESK, DİŞK, TMMOB, BTO çağırısı ile devrimci ilerici kurumlarda katılarak, Setbaşı köprüsünden toplanarak “Çapulcuların İntikamı” yazılı pankartla sloganlar ve alkışlarla Heykele yüründü.

Burada Taksim direnişini selamlayan konuşmalar yapıldı. Türkü marşlar ve sloganlar halen eylem devam ediyor.

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu