GüncelManşet

BYUAŞ Greviyle Dayanışma İçin Eylem Çağrısı

H.Merkezi: Bakırköy Belediyesinde devam eden grevle dayanışma amacıyla kurulan Bakırköy Belediyesi Greviyle Dayanışma Platformu bir eylem çağrısı yaptı.

Çağrı şöyle:

“Bakırköy Belediyesine bağlı BYUAŞ işçileri ile dayanışma amaçlı kurulan ve içerisinde DDSB’ninde olduğu Bakırköy Belediyesi Greviyle Dayanışma Platformunun almış olduğu yürüyüş tarihi belirlendi.

11 Nisan ( C.tesi) günü saat 13.30 da Bakırköy Dikilitaş’da toplanacak olan kitle 14.00 ‘da Bakırköy Özgürlük Meydanında bulunan GREV çadırına yürüyüşe geçecek.

Dayanışma platformunun da ayrıca pankartla yürüyüşe katılacağı belirtildi. Platformu oluşturan ve katılım sağlayacak kurumların Grev Komitesince alınan karar doğrultusunda tek flama ile temsil edilecek, katılımcı kurumların Grevdeki işçilerin taleplerini içeren dövizlerle temsilinin sorunu sahiplenme ve kamuoyu oluşturmada önemli olduğu vurgusuna dikkat çekerek katılımcıların bu konuya hassasiyet göstermeleri istendi

Bizler de DDSB olarak en başından bu yana parçası olduğumuz BYUAŞ GREV’inin bu yürüyüşüne kitlesel olarak katılmayı ve önlük ve dövizlerimiz le yürüyüşü güçlendirmeyi hedef koyuyor tüm DDSB’lileri ve dostlarını kitlesel olarak yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz

Tarih: 11 Nisan 2015 (Cumartesi)

Toplanma Yeri: Bakırköy Dikilitaş

Toplanma Saati: 13.30″

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu