GüncelManşet

BYUAŞ direnişçilerine noter onaylı tehdit

İstanbul: Bakırköy Belediyesi’nin işçi düşmanı politikalarına karşı İki haftayı aşkın bir süredir direnişte olan işçilere BYUAŞ’tan tehdit tebligatı gönderildi.

Gönderilen mektupta, işçilerin şirketin nasıl bir sömürüye maruz bıraktığı konusunda anlattıklarının yalan olduğunu söyleyen BYUAŞ; yetmezmiş gibi işçilerin, halkın hizmet alma hakkını engellediğini, çalışanlara şiddet uygladığını belirtti. Gönderdiği tebligatta şirket; direnişi bırakmaları aksi halde 5237 TCK 6538 Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ve 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca soruşturma başlatılacağını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan işçiler ve Grev Komitesi açıklama yayınlayarak bu tehdite boyun eğmeyeceklerini, yalancı ve işçi düşmanı şirkete karşı direnişe devam edeceklerini açıkladı.

 

11105810 1426097157702160 102572279 oDireniş çadırından yayınlanan açıklamanın tam metni ise şöyle:

“Bakırköy Belediyesi, BYUAŞ ortaklığıyla grev kırıcı tutumuna hız kesmeden devam ediyor. Biz sürecin anlaşılacağı ve çözüm getirileceği beklentisindeyken, aksine haklı ve meşru direniş her gün farklı bir yöntemle baltalanmaya ve engellenmeye çalışılıyor…

Tehdit içeren yazının hiçbir gücü bulunmamaktadır. Bakırköy halkı ve emek dostları bilmelidirki bu emek düşmanı tavır karşısında gereken hukuki sürecimiz başlayacaktır… Bu türden akıl ve ahlak yoksunu her faaliyetleri, mücadelemize olan inancımızı ve gücümüzü artırıyor…

Bakırköy Belediyesi BYUAŞ İşçileri Grev Komitesi ve Bakırköy Belediyesi Grev Çadırı Sayfa Yönetimi

#BaskılarBiziYıldıramaz

#ZaferDirenişVeDayanışmaylaGelecek”

 

 

 

[widgetkit id=1126]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu