Emek

Beko; “1 Mayıs’ta umudu örgütleyeceğiz!”

İstanbul: Bugün DİSK Genel Merkezi’nde, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB basın açıklaması yaparak 2015 1 Mayıs’ında da, 1 Mayıs alanı olan Taksim’de olacaklarının duyurusunu yaptılar.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB kurumları adına açıklamayı DİSK Genel Başkanı Kani Beko yaptı. Beko açıklamasında, yaşam hakkı, grev, toplu sözleşme ve sendika hakkı için 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını duyurdu.

Beko devamında, “İstanbul’da 1 Mayıs’ı Taksim’de işçilerin yaşamını yitirdiği 1 Mayıs alanımızda kutlamak istiyoruz. Ve çocuklarımızla, karanfillerimizle, türkülerimizle gideceğimiz 1 Mayıs Alanı’yla ilgili söz hakkımıza saygı duyulmasını istiyoruz” dedi.

1 Mayıs Meydanı’nda 1 Mayıs’ı kutlama isteğinin “basitçe teknik bir tercih” olmadığının altını çizen Beko, “Biz emeğimize saygı için Taksim’de olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Beko, bir daha katliamların yaşanmaması için Taksim’de olmak istediklerini vurgulayarak şunları söyledi, “Katiller amacına ulaşmasın diye 1 Mayıs’ta Taksim’de olmak istiyoruz. 1 Mayıs’ta umudu örgütleyeceğiz.  Ötekileştirici nefret söylemlerine karşı şarkılarımızla, türkülerimizle emeğin umutlu davasında bütünleşeceğiz.”

Açıklama sloganlarla son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu