Güncel

Bahtiyar Doğruyol defnedildi

Ankara: Geçtiğimiz günlerde Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan’ın hesabını sormak için savcı M. Selim Kiraz’ı rehin alan ve daha sonra çıkan çatışmada şehit düşen DHKP-C militanlarından Bahtiyar Doğruyol, Ankara’da Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedildi.

Saat 10.00 sularında ailenin ve avukatların katılımıyla gerçekleşen defin işleminde ailenin isteği doğrultusunda çekim yapılmadı.

Halk Cephesi ve TAYAD’ tarafından, saat 12.00’de Bahtiyar Doğruyol’un mezarı başında bir anma etkinliği gerçekleştirildi. Yapılan anma etkinliğine Partizan, BDSP, Kaldıraç, Alınteri de destek verdi.

Etkinlik başlarken TAYAD, Dev-Genç ve Bahtiyar Doğruyol’un arkadaşları tarafından konuşmalar gerçekleştirildi. TAYAD adına gerçekleştirilen konuşmada; devrim şehitlerinin sahiplenildiğine bir kere daha dikkat çekilirken; Çağlayan’ın Kızıldere’nin devamı niteliğinde olduğu belirtildi.

Bahtiyar Doğruyol’un Ankara’da Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde öğrenim gördüğü sıralarda okuldan arkadaşları da anmada yerlerini aldılar. Bahtiyar Doğruyol’un arkadaşları; Doğruyol’u anlatan konuşmalar gerçekleştirdi. Duygu dolu yapılan konuşmaların ardından; “Bahtiyar Doğruyol ölümsüzdür”, “Şafak Yayla ölümsüzdür”, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz” sloganları atıldı.

Yapılan konuşmaların ardından “Haykır Acını Ey Halk” şiiri okundu. Şiirin okunmasının ardından Çağlayan’da çatışma sırasında söylenilen “Varsa Cesaretiniz Gelin” marşı söylendi. Hep birlikte söylenen marşların ardından anma sonlandırıldı.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu