Güncel

Avukatlar yaşananlara ilişkin açıklama yaptı!

İstanbul: Bugün, DHKP-C militanlarının savcıyı rehin aldıklarında devlet ile yaşanan müzakereye ilişkin Halkın Hukuk Bürosu avukatları Özgür Yılmaz ve Günay Dağ Adli tıp kurumu önünde bir açıklama yaptı.

İlk olarak konuşma yapan av. Özgür Yılmaz şunlara değindi: “Biz müzakere için çok uğraştık gerekli tarafları görüştürmeyi başardık. Bir noktaya kadar getirdik, saat 8’e kadar çok umutluydum ama devlet açıklama yapmayı tercih etmedi. Eylemciler başından beri iki kişilerdi, iki foto gördüm ikisinde de vatandaş girişinden girmişler cübbe yok üstlerinde doğalında avukatların bir alakası da yok olayla. Bizi hedef göstermeye çalışıyorlar. Biz en başından beri müzakere için yaşananların gerçekleşmemesi için uğraştık ama olmadı devlet yanaşmadı. Bizce katillerin kim olduğu açık, üç isimde açık ama bunu savcılığın açıklaması gerek. Onlarda bunu istedi zaten. Ayrıca basında ÇHD’nin hedef gösterilmesinin de devlet emriyle yapıldığı çok açık.

Yılmaz’ın ardından söz alan Günay Dağ ise konuşmasında şunlara yer verdi: “Eylemcilerin istediği çok açıktı. Anlaşmaya varılmış olsaydı yöntem üzerine tartışma yürütülebilirdi. Katiller bizce çok açık ama devlet savcısını feda etme pahasına bunu yapmadı ve devlet geleneği sürdürüldü. Katillerin sicil numaraları bile biliniyordu ama savcılık bu açıklamayı reddetti.”  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu