Emek

Araç Muayene İstasyonları’nda 36 işçi daha atıldı

İstanbul: TÜVTÜRK’e bağlı TEM Kocaeli Araç Muayene İstasyonları’nda Tüm Taşıma İşçileri Sendikası (TÜMTİS) üyesi 36 işçi daha işten atıldı. Sendikaya üye olduğu için işten atılan  11 işçiden sonra 5 Nisan günü atılan işçi sayısı 47’ye ulaştı.

Sendikalar hakları gasp edilen ve işten atılan işçiler için TÜMTİS  6 Nisan’da işyeri önünde yapılan basın açıklaması gerçekleştirdi.

Eylemde açıklama yapan TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk,Çalışma Bakanlığı tarafından sendikanın çoğunluğu olduğuna ilişkin 26 Aralık 2014 tarihli yazının işyerine gelmesinden sonra patronun sendika üyelerine yönelik açık ve hukuksuz bir saldırı başlattığını belirtti.

Öztürk, “İşveren, fazla mesai yaptırarak akşam iş bitimine kadar çalıştırdığı sendika üyelerini, işyerine çağırdığı polis nezaretinde kapının önüne koydu. İşverenin bu insafsız davranışı işçilerin Anayasal hakkına bir saldırıdır. Yıllarca alın teri döken, emek veren işçileri açlıkla terbiye ederek sendikadan kurtulmak istiyor” dedi. Açıklamanın ardından eylem sona erdi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu