GüncelManşet

Antakyalılar HDP diyor!

Antakya denilince egemenlerin de kullandığı bir argümandır; medeniyetler beşiği. Ancak bunu asıl kullanması ve her geçen gün güçlendirmesi gerekenler olduğumuzu bize hatırlatarak; halkların kardeşçe yaşadığı, her dilden, minaresiyle, kilisesiyle, alevi inançlar için çok değerli olan ziyaretlerin bir arada bulunduğu bir yaşam alanıdır Antakya.

Bugün Antakya’nın yanı başında kendinden olan, akrabalarının eş- dostların, çocuklarının olduğu Suriye de yıllardır süren kanlı bir savaş var. Savaşın başladığı günden bugüne üç seçimi geride bırakan Ermeniler, Çerkesler, Kürtler, Türkler ve Araplar 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimde AKP iktidarından kurtulmayı umut ediyor ve HDP diyor. Arap Alevi Gençlik Meclisi, Reyhanlı’da bulunan Çerkes Derneği, Türkiye sınırları içerisinde bulunan tek Ermeni köyü olarak bilinen Samandağ’daki Vakıflı Köyü, Alevi dernekleri HDP diyor. Çalışmalarını yoğunlaştıran Antakya HDP il örgütü çalışma kadrolarını oluşturmaya başladı. Bizlerde bu çalışmaların içinde gücümüz oranında değil çok daha fazlasını yapmak üzerinden yer alıyoruz. Örgütlenme komisyonu olarak çalışmalar ve talepler doğrultusunda ilk halk toplantımızı 27 Mart Cuma günü Harbiye’de gerçekleştirdik. İlginin, soruların ve heyecanın olduğu bir toplantı ve arkasından bugün günlerdir çalışması yapılan bir kahvaltı etkinliği gerçekleştirildi.

Antakya Halkı Kahvaltıda Buluştu!

Defne Turunçlu Mahallesi Aşiyan Cafe’de saat 09.30’da HDP Antakya il örgütünün örgütlediği kahvaltı coşkuyla gerçekleştirildi. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte, eş başkan Hülya Kadı açılış konuşmasını yaptı ve emek veren, bizimle bu coşkuyu yaşayan tüm ezilenlere, ötekileştirilenlere teşekkür etti. Antakya ili olarak HDP’den 6’sı kadın toplam 19 aday adayı tanıtıldı ve kısa konuşmalar yapıldı.

Antakya ÖG okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu