GüncelManşet

Ankara’da devrimci dayanışma çağrısı!

Ankara: Polisin Halk Cephesi’ne yönelik birçok şehirde gerçekleştirdiği operasyonlara bugün Ankara’da devam edildi. Sabah saatlerinde evlere yapılan operasyonlarda çok sayıda Halk Cepheli gözaltına alındı. Konuyla ilgili bugün Halk Cephesi tarafından ve çok sayıda devrimci, ilerici kurum tarafından açıklamalar gerçekleştirildi.

Yüksel Caddesi’nde Halk Cephesi, DHF, Partizan, BDSP, Halkevleri, SDP ve Kaldıraç’ın çağrısıyla bir ara gelen kitle tarafından “Devrimcilere yönelik saldırılara son! Gözaltılar serbest bırakılsın!” yazılı ortak ozalit açıldı. Ayrıca Halk Cephesi imzalı “Baskılar, gözaltılar bizi yıldıramaz!” yazılı ozalit açıldı.

Ortak basın açıklaması öncesi Halk Cephesi tarafından bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Devletin devrimcilere dönük saldırganlığına dair ve mücadele çağrısı içeren bir şiirle başlayan açıklamada ülke genelinde Halk Cephelilere dönük saldırılar protesto edildi ve mücadelenin büyütüleceği kararlılığı bildirildi.

Halk Cephesi’nin ardından ortak basın açıklaması basın ve kamuoyuyla paylaşıldı. Açıklamada yargılamalarının tiyatrodan olan adalet saraylarında saltanat sürenlerin korkusundan kaynaklı Halk Cepheli 23 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.  Mücadelede şehit düşen Bahtiyar Doğruyol, Şafak Yayla ve Elif Sultan Kalsen’in devrimcilerin ortak değerleri olduğu vurgulanarak “Devrim tarihinde yerlerini almışlardır.” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu