GüncelManşet

Amed’de 1 Mayıs’a çağrı

Amed: İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’a sayılı günler kala Amed’te Partizan ve ESP ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

İşçi sınıfının, emekçilerin ve tüm ezilenlerin birlik, mücadele ve dayanışmayı büyütme günü olan 1 Mayıs’a daha güçlü katılım çağrısı yapıldı.

 

“1 Mayıs’ta alanları dolduracağız”

Basın açıklamasını okuyan Partizan okuru İlter KayaYine 1 Mayıs’ı işçi ve ezilenlere dönük saldırı politikaları altında karşılıyoruz. Bir yandan işsizliğin vardığı devasa boyutlar, işi olanın ise güvenceden, insanca bir ücretten ve hatta boyutlanan iş cinayetleriyle yaşam güvencesinden yoksun çalışma koşulları söz konusu iken, halkımızın barış ve özgürlüğe olan özleminin dinme olanağı bulduğu fakat buna rağmen sömürgeciliğin köleci bir barış dayattığı, kadınların kadın cinayetleriyle adeta bir cins soykırımına uğratmak istendiği, kadına dönük taciz ve tecavüzün bütün dünyada tırmanışa geçtiği, geniş gençlik kitlelerinin sistemin yozlaştırma saldırılarıyla kuşatıldığı, buna karşı çıkan devrimci, ilerici gençliğin ise faşist linç saldırılarıyla susturulmak istendiği bir süreçte 1 Mayıs Alanlarını dolduracağız” dedi.

 

“Taleplerimizi alanlarda haykıracağız”

Bu saldırı politikalarına karşı duracaklarını belirten Kaya “Son süreçte sermayedarların ezilenler üzerinde kurduğu sömürü düzenine karşı işçi sınıfının ve tüm ezilenlerin taleplerini alanlarda haykıracağız” sözleriyle açıklamayı sonlandırdı.

Eylemde “Bıjî Yek Gulan, Bıjî Sosyalizm” sloganları sık sık atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu