Güncel

Ali Çelik sonsuzluğa uğurlandı!

Dersim: Geçtiğimiz günlerde Erzincan’a yaralı olarak götürülürken yakalanan ve gözaltında işkenceye maruz kalarak 20 Temmuz günü şehit düşen Ali Çelik Hozat’ta yapılan törenle sonsuzluğa uğurlandı.

Hozat merkezde bir araya gelen kitle cenazeyi alıp sloganlar eşliğinde belediye mezarlığına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca “Gerillalar ölmez, yaşasın halk savaşı”, “Ali yoldaş ölümsüzdür,” “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Önderimiz İbrahim, İbrahim kaypakkaya” sloganları atıldı.

Belediye mezarlığında Ali Çelik şahsında devrim ve komünizm şehitleri anısına saygı duruşu gerçekleştirildi. Ardından Yeni Demokrasi Aileleri Birliği tarafından bir metin okundu. Okunan metinde “Bizler çok iyi biliyoruz ki, bu kavgada ölümsüzleşen Ali yoldaş ne ilktir, ne de son olacaktır. Yaşamın bütün alanlarında işçilerimizin, köylülerimizin, gençlerimizin saldırılara maruz kaldığı bir dönemde bulunuyoruz” denilen açıklamada egemenlerin yaşadığı ekonomik ve siyasi çalkantılar dikkate alındığında uyguladıkları şiddeti artıracaklarına dikkat çekildi. Hozat halkının sahiplendiği cenaze törenine Partizan’ın aralarında bulunduğu birçok siyaset katılmıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu