Emek

Abdi İbrahimde Direniş

İstanbul: Hadımköy bölgesinde ilaç üretimi yapmakta olan Türkiye’nin ilaç devleri arasında yer alan Abdi İbrahim İlaç Fabrikası’nda direniş başladı.

Geçtiğimiz sene kuruluşunun 100. yılını geride bırakan Abdi İbrahim ‘de 9 işçi 1 ay önce tazminatsız olarak işten çıkartılmıştı. İşten çıkartmalar sonraki süreçte de devam ederken atılan işçi sayısı 40’a ulaştı. En son yaşanan işten atmalarla birlikte “Artık yeter” diyen işçiler, işten atmalara ve ağır çalışma koşullarına karşı 27 Aralık günü direniş bayrağını yükselttiler.

Önümüzdeki günlerde çeşitli eylemlerle direnişin sesini büyütecek olan işçiler Cumartesi günü fabrika önünde ailelerinin de katılacağı bir basın açıklaması düzenleyecekler.

27 Aralık Cumartesi günü saat 11:30’da Abdi İbrahim İlaç Fabrikası önünde yapılacak olan basın açıklamasına emekten yana olan herkesi beklediklerini ifade eden direnişçi işçiler, bugün de fabrika önünde bekleyişlerini sürdürüyorlar.

Eyleme çağrı:

29 Aralık Cumartesi

Saat: 11.30

Buluşma yeri: Özgür nakliyat / Saat: 11.00

 

Fabrika Hadımköy’de bulunuyor. Avcılar Metrobüs’ten kalkan Hadımköy dolmuşlarına binilerek Özgür Nakliyat önünde inilebilir.

Kaynak: Kızılbayrak

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu