Güncel

75. Yıl Polis Karakoluna Yönelik Eylemi DHKC üstlendi

H.Merkezi-8 Aralık akşamı İstanbul Bahçelievler 75. Yıl Polis Merkezine yönelik bir eylem gerçekleştirilmiş eylem sonrasında Nebiha Aracı isimli devrimci yaralı bir şekilde tutsak düşmüştü.

Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi(DHKC), http://www.halkinsesi.tv/ haber sitesinde yayımladığı duyuru ile eylemi üstlendiğini duyurdu.

Açıklamada, “Bahçelievler 75. Yıl Polis Karakoluna bağlı polisler 7 Ekim 2007 yılında yasal bir dergiyi satarken 17 yaşındaki Ferhat Gerçek’i sırtından vurarak felç etmişlerdir. Bu karakol AKP’nin işkence merkezlerinden birisidir. Eylem Ferhat Gerçek’in hesabını sormak için yapılmıştır” denildi.

17 yaşında Ferhat’ı vuran polise 9 yıl ceza istenirken Ferhat’a 15 yıl 4 ay ceza istenildiğinin hatırlatıldığı açıklamada eylem sonrasında tutsak düşen Nebiha Aracı için şunlar ifade edildi; “Nebiha Aracı 43 yaşında Arap milliyetinden dir. F tiplerine karşı 7 yıl süren Büyük Ölüm Orucu direnişinde şehit düşen 122 şehidimizden Yusuf Aracı’nın ablasıdır. Katlederek devrimcileri bitireceğini sananlara savaşçımız Nebiha Aracı cevaptır… Tutsak düşen yoldaşımızın kılına zarar verirseniz hesabını misliyle soracağımızı unutmayın. Katlederek devrimcileri bitiremeyeceksiniz. Şehitlerimizin ablaları, kardeşleri, yeğenleri, anaları, babaları, nineleri, dedeleri ve torunları  da ve tabii ki yoldaşları da  hesap  soracak sizden.  Asla rahat uyuyamayacaksınız. İki elleri boğazınızda olacak!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu