Emek

1 Mayıs’ta Taksim’deyiz!

1 Mayıs Birlik mücadele ve dayanışma gününün İstanbul ayağı için bugün tertip komitesi eylemdeydi.

Bugün Taksim Gezi Parkı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında “Yaşasın 1 Mayıs” şiarlı pankartlar açıldı. Eylemde “Yaşasın 1 Mayıs!”, “Biji yek gulan!”, “1 Mayıs’ta 1 Mayıs alanındayız!” sloganları sıklıkla atıldı.

“Bir kez daha Taksim’deyiz! Bir kez daha 1 Mayıs alanındayız!” diyerek başlanan eylemde tertip komitesi (Türk-İş, DİSK, KESK, TTB) adına basın açıklamasını okumak için DİSK Genel Başkanı Kani Beko’ya söz verildi. Beko, bu sene Taksim Meydanı’ndaki “yayalaştırma projesi “ nedeniyle fiziki ve teknik engellerin olduğunu fakat bunların aşılamayacak engeller olmadığını ifade etti.

Beko Taksim 1 Mayıs için şunları ifade etti: “Bir kez daha halkımızın bilmesini istiyoruz ki: hiçbir sıkıntıya yer bırakmadan, sorumluluk duygularımızı ve bütün coşkumuzla, birlik ve dayanışma içerisinde Taksim 1 Mayıs alanında olacağız.”

“Baskıcı, otoriter, ırkçı/gerici yönetim anlayışına karşı; adalet, eşitlik, özgürlük ve demokrasi için 1 Mayıs’ta Taksim 1 Mayıs alanındayız!” diyen Beko bu sene mitinge ITUC Genel Sekreteri Sharan Burrow’un da katılacağını ifade etti.

Açıklama atılan sloganların ardından bitirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu