Güncel

1 Mayıs’ta açlık grevleriyle dayanışma eylemleri

Partizanın da bileşeni olduğu  Halkların Demokratik Kongresi Ataşehir İlçe Meclisi, 28 Ekim günü, 1 Mayıs Mahallesinde 47. gününde açlık grevlerine dikkat çekmek için oturma eylemi ve basın açıklaması yaptı. Eski Karakol durağında toplanan kitle “Cezaevleri ölüm evleri olmasın” yazılı pankartla 2 Eylül Meydanına yürüdü.

Burada yaklaşık 15 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi. Ardından yapılan basın açıklamasında açlık grevlerindeki tutsakların durumuna dikkat çekildi, kamuoyuna soruna duyarlı olma, talepleri sahiplenme çağrısı yapıldı.

Halkların Demokratik Kongresi Ataşehir İlçe Meclisi 30 Ekim günü tutsakların 49.gününe ulaşan açlık grevlerini desteklemek için direniş çadırı kurdu.

Eski Karakol durağında toplanan kitle “Cezaevleri ölüm evleri olmasın” yazılı pankartla Sima Düğün Salonu önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Yürüyüşte sık sık “Zindanlar boşalsın tutsaklara özgürlük”, “Biji berxwedana zindana”, “İçeride dışarıda hücreleri parçala”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” sloganları atıldı.

Yürüyüşün ardından Düğün Salonu önüne direniş çadırı kuruldu. Tutsaklara destek amaçlı direniş çadırında açlık grevlerine başlandı.

Eylem nedeniyle mahallenin giriş ve çıkışları Toma,Çevik kuvvet ve sivil polislerce abluka altına alındı.(1 Mayıs Mahallesi Partizan)

FOTOĞRAFLAR İÇİN RESİM GALERİSİNE BAKINIZ

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu